Dział: Uważność w pracy

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ćwiczenia uważności w miejscu pracy

Niespodziewane zwroty akcji, błędy, chaos, presja czasu – to tylko niektóre z najczęściej występujących czynników stresogennych w pracy. Jak – włączając uważność – lepiej sobie z nimi radzić?

Czytaj więcej

Jak wynegocjować sobie podwyżkę

Negocjacje to nic innego jak rozmowy na ważny temat, który może być dla jednej lub obu stron niewygodny. Dlatego często się ich boimy, stresujemy w trakcie, i mamy do siebie pretensje, gdy nie kończą się po naszej myśli. Uważność staje się potężnym atutem w tym procesie, bo pozwala świadomie się przygotować, być przy sobie w trakcie, i chronić przed ryzykiem to, co dla nas cenne.
 

Czytaj więcej

Nowa rzeczywistość pracy

Od rozpoczęcia pandemii minęło kilka lat i są to lata budowania doświadczeń związanych z wdrożeniem w organizacjach pracy zdalnej oraz oceny jej konsekwencji z wielu perspektyw, bo nie tylko pracodawców, ale także pracowników i ich bliskich. Praca o charakterze zdalnym przekroczyła granice, których wielu z nas skrzętnie broniło: granice życia prywatnego. 

Czytaj więcej

Uważne negocjacje

O uważności napisano już wszystko. Tylko nie wszystko zostało przez wszystkich przeczytane. A jeśli nawet zostało przeczytane, to nie wszyscy potrafią tę wiedzę wykorzystać.

Czytaj więcej

Niczym Feniks z popiołów - Jak odzyskać energię po wypaleniu zawodowym?

Na początku jest wielki zapał, ambitne plany, idealistyczne wyobrażenie własnej roli w miejscu pracy. Mówi się, że „aby się wypalić, trzeba płonąć” – duże zaangażowanie to kluczowy element w procesie wypalenia zawodowego (burnout). Z jednej strony osoby narażone na wypalenie napędza oczekiwanie, że ich wysiłek zostanie doceniony. Z drugiej strony pracodawcy chętnie korzystają z energii ambitnych pracowników, delegując na nich coraz więcej wyzwań. Chcąc sprostać rosnącym oczekiwaniom, ci pracują coraz więcej, zaniedbując inne ważne obszary życia: zdrowie, relacje społeczne, zainteresowania, pasje osobiste. Wraz z psychofizyczną eksploatacją pojawia się frustracja, bezsilność, a nawet uczucie pustki.

Czytaj więcej

Epidemia wypalenia – mindfulness tajemnym składnikiem odnowy

Z badań wiemy, że gros Polaków jest lub czuje, że znajduje się na skraju wypalenia. To epidemia, która nas zaskoczyła. Podeszła od tyłu, znienacka. Droga do wyjścia wymaga świadomości – siebie, rynku, i specyfiki naszej kultury biznesowej. Większa uważność szefów i pracowników pomoże zakończyć tę zimę wyczerpania.

Czytaj więcej

Nowa kultura feedbacku

Kiedyś sukcesem w biznesie były stanowisko i zarobki. Dziś proporcjonalnie ważne dla ludzi biznesu są: wolny czas, swoboda realizacji swoich pasji, wolność. Ta zmiana świadczy o zwiększonej indywidualizacji kultury w Polsce oraz uważności na siebie i własne zdrowie. Wynikająca z tego równowaga zwiększa potencjał na kreatywność, która jest niezastępowalnym zasobem ludzkim w dobie automatyzacji, robotyki i sztucznej inteligencji. Jak rozwijać i skalować kreatywność w organizacji? Jedną z ważnych dróg jest wzmacnianie jakości pracy zespołowej przez zdrową i uważną kulturę feedbacku.

Czytaj więcej