Autor: Monika Nowak

Coach, trenerka uważności i współczucia (self-compassion), praktyk nurtu ACT (acceptance and commitment therapy). Tworzy Wykno – przestrzeń dla ludzi ciekawych siebie. Prowadzi indywidualne sesje oraz autorskie warsztaty dla kobiet „Po Prostu Bądź”.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak odpoczywać bez presji planowania i odhaczania?

Wyobraź sobie, że jedziesz do dużego, znanego miasta i świadomie nie planujesz zwiedzania najważniejszych jego atrakcji, nie chcesz skierować swoich kroków tam, gdzie zdecydowana większość turystów. Tak więc wyobraź sobie, że kiedy jesteś w Paryżu, nie wchodzisz na Wieżę Eiffla, nie idziesz do Luwru, nie płyniesz Sekwaną.

Czytaj więcej

Ćwiczenia na nicnierobienie

Pozwalanie sobie na nicnierobienie zaczęłabym od zakwestionowania zasady, według której wielu z nas było wychowywanych, a która brzmi: „Najpierw praca, później odpoczynek”.  Jej odwrócenie daje szansę na sprawdzenie, jak nam jest w zatrzymaniu i jaki wpływ taka pauza ma na nasz nastrój i na dalszą część dnia.

Czytaj więcej

Jak znajdować wdzięczność

Mówi się, że jesteśmy jak gąbka na to, co złe, a na to, co dobre, jesteśmy jak teflon. Więc to jest też przestrzeń na decyzję o tym, żeby coś zmienić. Spróbować zmienić tę rolę. Być gąbką na to, co dobre, przyjmować dobre rzeczy, a być teflonem na te gorsze i wtedy sprawdzić, jak nam z tym jest.
 

Czytaj więcej

Ćwiczenia uważności w miejscu pracy

Niespodziewane zwroty akcji, błędy, chaos, presja czasu – to tylko niektóre z najczęściej występujących czynników stresogennych w pracy. Jak – włączając uważność – lepiej sobie z nimi radzić?

Czytaj więcej