Autor: Zuzanna Ziomecka

Redaktorka naukowa „Mindfulness Charaktery” – redaktorka z ponad 20-letnim doświadczeniem z mediami w druku, internecie i telewizji, certyfikowana nauczycielka MBSR, trenerka mindfulness i leadershipu, oraz twórczyni projektu Wyspa Spokoju.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Uważność na zimę

Mindfulness jest sposobem na życie w połączeniu z bieżącą chwilą i sobą w niej. Choć medytacja jest doskonałym sposobem na ćwiczenie tego rodzaju obecności, są również drobne codzienne czynności, dzięki którym możemy pielęgnować uważność. Niżej cztery pomysły na bycie „tu i teraz” tej zimy.

Czytaj więcej

To równowaga jest normą, a stres wyjątkiem. Czemu zrobiło się odwrotnie?

Stara reakcja stresowa w nowych okolicznościach cywilizacyjnych szwankuje bardzo specyficznie: ciało nie rozumie, kiedy wrócić do równowagi po czasie nadpobudzenia. Stąd chroniczny stres, który psuje ciało i upośledza umysł. Dlatego świadome wyłączanie stresu stało się tak ważną praktyką.

Czytaj więcej

Wielki powrót odpoczynku

Moda na wysiłek trwa od tak dawna, że wielu z nas realnie nie pamięta, jak odpoczywać. Dziś tak wielu jest pod ścianą, że musimy zacząć sobie przypominać. Jest przynajmniej osiem sposobów, a uważność pomoże we wszystkich.

Czytaj więcej

Epidemia wypalenia – mindfulness tajemnym składnikiem odnowy

Z badań wiemy, że gros Polaków jest lub czuje, że znajduje się na skraju wypalenia. To epidemia, która nas zaskoczyła. Podeszła od tyłu, znienacka. Droga do wyjścia wymaga świadomości – siebie, rynku, i specyfiki naszej kultury biznesowej. Większa uważność szefów i pracowników pomoże zakończyć tę zimę wyczerpania.

Czytaj więcej