Autor: Katarzyna Błachiewicz-Koryga

Studiowała aktorstwo w Szkole Filmowej w Łodzi i zarządzanie kulturą w Hamburgu. Przez 8 lat była dyrektorką dwóch warszawskich teatrów – Teatru Polonia i Och-Teatru. Certyfikowana nauczycielka kursów MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) i MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living), czyli treningu redukcji stresu w oparciu na uważności oraz treningu współczucia i życzliwości w oparciu na uważności. W latach 2020–2022 pełniła funkcję wiceprezeski Polskiego Instytutu Mindfulness. Regularnie prowadzi kursy uważności i współczucia, a także szkolenia i warsztaty o mindfulness. Jest również coachem. W sieci działa pod nazwą @Sztuka Umysłu. Współtworzy popularny portal o mindfulness @Wyspa Spokoju. www.sztukaumyslu.com.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak wybrać dobry wyjazd mindfulness?

Coraz więcej osób praktykujących uważność chce spędzić weekend poświęcony medytacji. Jak wybrać „ten właściwy” wyjazd w morzu ofert pod hasłem „wyjazd z mindfulness”? Na pierwszej stronie wyników wyszukiwań pojawiają się bardzo różne oferty, takie jak: „dużo dobrej jogi i medytacji”, „wyjazd z mindfulness”, „odosobnienie z mindfulness”, „wyjazd z uważnością w ciszy”. Skąd mamy wiedzieć, który wyjazd będzie dobry, rzetelnie prowadzony i dostosowany do naszych potrzeb i możliwości? Przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Czytaj więcej

Wspierający uścisk współczucia. Co mogę dla siebie zrobić?

Najpierw uczymy się zauważać cierpienie dzięki uważności, a potem reagować na nie w odpowiedni sposób poprzez współczucie. Jak wspierają się mindfulness i compassion i dlaczego trudno nam jest współczuć samym sobie?

Czytaj więcej