Autor: Katarzyna Błachiewicz-Koryga

Studiowała aktorstwo w Szkole Filmowej w Łodzi i zarządzanie kulturą w Hamburgu. Przez 8 lat była dyrektorką dwóch warszawskich teatrów – Teatru Polonia i Och-Teatru. Certyfikowana nauczycielka kursów MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) i MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living), czyli treningu redukcji stresu w oparciu na uważności oraz treningu współczucia i życzliwości w oparciu na uważności. W latach 2020–2022 pełniła funkcję wiceprezeski Polskiego Instytutu Mindfulness. Regularnie prowadzi kursy uważności i współczucia, a także szkolenia i warsztaty o mindfulness. Jest również coachem. W sieci działa pod nazwą @Sztuka Umysłu. Współtworzy popularny portal o mindfulness @Wyspa Spokoju. www.sztukaumyslu.com.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Uważność na zimę

Mindfulness jest sposobem na życie w połączeniu z bieżącą chwilą i sobą w niej. Choć medytacja jest doskonałym sposobem na ćwiczenie tego rodzaju obecności, są również drobne codzienne czynności, dzięki którym możemy pielęgnować uważność. Niżej cztery pomysły na bycie „tu i teraz” tej zimy.

Czytaj więcej

Jak wybrać dobry wyjazd mindfulness?

Coraz więcej osób praktykujących uważność chce spędzić weekend poświęcony medytacji. Jak wybrać „ten właściwy” wyjazd w morzu ofert pod hasłem „wyjazd z mindfulness”? Na pierwszej stronie wyników wyszukiwań pojawiają się bardzo różne oferty, takie jak: „dużo dobrej jogi i medytacji”, „wyjazd z mindfulness”, „odosobnienie z mindfulness”, „wyjazd z uważnością w ciszy”. Skąd mamy wiedzieć, który wyjazd będzie dobry, rzetelnie prowadzony i dostosowany do naszych potrzeb i możliwości? Przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Czytaj więcej

Wspierający uścisk współczucia. Co mogę dla siebie zrobić?

Najpierw uczymy się zauważać cierpienie dzięki uważności, a potem reagować na nie w odpowiedni sposób poprzez współczucie. Jak wspierają się mindfulness i compassion i dlaczego trudno nam jest współczuć samym sobie?

Czytaj więcej