Dział: Uważność na świat

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Psychologia potrzebuje ekologii, a my potrzebujemy przyrody

Współczesna nauka stopniowo odkrywa to, co dla niemal wszystkich pierwotnych kultur było oczywistością: poszczególne elementy świata wzajemnie się przenikają i zależą od siebie. Człowiek nie jest tutaj wyjątkiem – jego przeżycie jest ściśle związane ze stanem, w jakim znajduje się środowisko naturalne. Dzisiaj, w dobie kryzysu środowiskowego, potrzebujemy powrotu do tego paradygmatu, gdyż jest on warunkiem zdrowej relacji człowieka ze sobą i z przyrodą. Potrzebujemy psychologii, która widzi człowieka w głębokim połączeniu z naturą.

Czytaj więcej

Uważność na zimę

Mindfulness jest sposobem na życie w połączeniu z bieżącą chwilą i sobą w niej. Choć medytacja jest doskonałym sposobem na ćwiczenie tego rodzaju obecności, są również drobne codzienne czynności, dzięki którym możemy pielęgnować uważność. Niżej cztery pomysły na bycie „tu i teraz” tej zimy.

Czytaj więcej

Uważna jesienna równowaga

Mindfulness jest sposobem na życie w połączeniu z bieżącą chwilą i sobą w niej. Choć medytacja jest doskonałym sposobem na ćwiczenie tego rodzaju obecności, są również małe codzienne czynności, dzięki którym możemy pielęgnować uważność. Niżej cztery pomysły na jesienną równowagę przez bycie „tu i teraz”.

Czytaj więcej

Uważna letnia pełnia

Mindfulness jest sposobem na życie w połączeniu z bieżącą chwilą i sobą w niej. Choć medytacja jest doskonałym sposobem na ćwiczenie tego rodzaju obecności, są również małe codzienne czynności, dzięki którym możemy pielęgnować uważność. Niżej cztery pomysły na letnią pełnię przez bycie „tu i teraz”.

Czytaj więcej

Wakacje w duchu mindfulness

Nadchodzi lato – czas, który wyjątkowo sprzyja delektowaniu się wolnością podczas krótszych i dłuższych wyjazdów. Zmiana otoczenia, szczególnie podczas urlopu, pozwala na odnalezienie czasu i często także na wzrost chęci do samorozwoju. Warto ten okres spędzić na odpoczynku w wyjątkowych okolicznościach. Co roku pojawiają się nowe możliwości i inicjatywy związane z mindfulness. Poniżej przedstawiamy propozycje szczególnie polecanych przez nas wydarzeń.

Czytaj więcej

Świadoma obecność online? Lubię to!

Przeciętny dorosły spędza 38 minut dziennie na Facebooku, a osoby młode korzystają z social mediów średnio przez trzy godziny każdego dnia. Popularne portale społecznościowe nie tylko pomagają w utrzymaniu kontaktu z innymi użytkownikami, są także dla wielu z nas źródłem informacji i narzędziem eksploracji świata z pozycji obserwatora. Paradoskalnie to, co miało ułatwiać nawiązywanie kontaktów, często powoduje, że czujemy się osamotnieni i oceniani.

Czytaj więcej

Być uważnym zimą. Ćwiczenia proponują nauczyciele związani z Wyspą Spokoju – społecznością dla praktyków mindfulness

Mindfulness jest sposobem na życie w połączeniu z bieżącą chwilą i sobą w niej. Choć medytacja doskonale nadaje się do ćwiczenia tego rodzaju obecności, są również małe codzienne czynności, dzięki którym możemy pielęgnować uważność. Poniżej cztery pomysły na to, jak ćwiczyć bycie „tu i teraz” tej zimy.

Czytaj więcej