Autor: Redakcja

   

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Prowadzenie Dziennika wdzięczności

Prowadzenie Dziennika wdzięczności to skuteczna i prosta metoda, która pomoże Ci pogłębić zrozumienie swoich myśli oraz odkryć źródło swojego szczęścia. Dziennik wdzięczności to narzędzie, które pozwala Ci wyrażać uznanie za to, co posiadasz, jakie masz relacje z innymi ludźmi i za wszystkie prezenty, które daje Ci każdy nowy dzień. Możesz dzięki niemu przyglądać się wartościom i badać, w jaki sposób wpływają one na Twoją ogólną satysfakcję i wewnętrzną harmonię. Nie skupiasz się jedynie na przyjemnych doświadczeniach. Taki dziennik daje Ci okazję do rozwijania umiejętności obserwacji, a także zachęca do zrozumienia, jak sytuacje życiowe wpływają na Twój rozwój i wzrost.

Czytaj więcej

Dlaczego warto studiować psychologię? 5 powodów, które Cię przekonają

Psychologia to fascynująca dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem ludzkiego umysłu i zachowania. Decyzja o studiowaniu psychologii może być jednym z najważniejszych wyborów w życiu, otwierającym drzwi do głębszego zrozumienia siebie i innych. W dzisiejszych czasach, gdy zdrowie psychiczne staje się coraz bardziej doceniane i dyskutowane, rola psychologów zyskuje na znaczeniu.

Czytaj więcej

Na czym polega terapia dla par? Kiedy warto się zapisać?

W Polsce rozpada się co trzecie małżeństwo. Liczba rozwodów z roku na rok rośnie. Dla wielu par wizyta u terapeuty jest ostatecznością. Małżonkowie odwiedzają gabinet specjalisty dopiero wtedy, gdy już nie są w stanie porozumieć się ze sobą i czują, że niechybnie zmierzają ku rozstaniu. Tymczasem na terapie dla par warto zapisać się dużo wcześniej. W momencie pojawienia się pierwszego poważnego kryzysu. Na czym polega terapia dla par?

Czytaj więcej

Czułość dla świata

Miłość do natury, empatia wobec innych ludzi i stan naszego zdrowia są wzajemnie ze sobą powiązane. A kontakt z naturą – jak dowodzą badania – działa jak silny antydepresant, lekarstwo na choroby krążenia i terapia antystresowa. 
 

Czytaj więcej

Jak zaaklimatyzować się po przeprowadzce do nowego miasta?

W życiu prawie każdego z nas przychodzi moment, w którym opuszczamy rodzinny dom w pogoni za nową pracą, miłością czy wykształceniem. Taka zmiana nigdy nie jest czymś łatwym. Przeprowadzka do zupełnie innego miasta wiąże się z potrzebą wyrobienia nowych nawyków, znalezienia nowych przyjaciół, rozeznania się w obcej dotąd przestrzeni. To krok w nieznane – nic więc dziwnego, że dla wielu osób jest naprawdę stresującym doświadczeniem, które nie daje spać po nocach. Jak więc ułatwić sobie przeprowadzkę i lepiej zaaklimatyzować się w nowym mieście?

Czytaj więcej

Justyna Tempska

Na stronach Kwestionariusza Praktyka poznajemy osoby, które cenią i praktykują mindfulness. Swoje ścieżki zawodowe prowadzą w różnych kierunkach i ku rozmaitym celom, zawsze jednak przy wsparciu uważności.
 

Czytaj więcej

Odkryj harmonię dzięki Dziennikowi Wdzięczności

W dzisiejszym szybkim tempie życia, gdzie codzienność nacechowana jest wyzwaniami i stresem, warto zarezerwować sobie chwilę na refleksję nad tym, co naprawdę ma dla nas znaczenie. Dziennik Wdzięczności to nie tylko narzędzie do praktykowania wdzięczności, lecz także ścieżka prowadząca do świadomego zrozumienia własnych emocji, poprawy ogólnego dobrostanu oraz wprowadzenia zdrowszych nawyków. 

W tej codziennej praktyce skupiamy się na promowaniu wdzięczności jako kluczowego elementu harmonijnego życia, co pomaga nam lepiej docenić to, co posiadamy.

 

Czytaj więcej

Być z tym, co jest

Dawid Bednarski - certyfikowany nauczyciel w podejściu MBSR w rozmowie z Joanną Kozdrowską opowiada o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda z mindfulness i czym jest dla niego w codziennym życiu. Z rozmowy wyłania się fascynujący obraz drogi - nie zawsze łatwej, nie zawsze jasnej, ale potrzebnej.

Czytaj więcej