Dział: Uważne wsparcie

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nie ma etapów innych niż przejściowe

Gdybyśmy sami zachowywali stałość. Gdyby w ogóle było coś stałego. Moglibyśmy z kieszeni wyciągnąć mapę i nawigować według niej. Ale nie. Świat jest zmienny i migotliwy jak ocean. Jest pełen niespodzianek.

Czytaj więcej

Przerwać zaklęty krąg. Jak sobie pomóc w obliczu nadmiernego lęku i depresji?

Rozpędzeni tempem życia, nieuważni na niepokojące sygnały ryzykujemy zdrowie i utratę cennych chwil. Badania pokazują, że występowanie zwiększonego lęku i depresji staje się coraz powszechniejsze i dotyka przy tym coraz młodsze osoby. Dlaczego warto się zatrzymać i wykorzystać dobroczynny wpływ uważności na zdrowie i życie opowiada Mirka Kolmaga, doświadczona psychoterapeutka i nauczycielka mindfulness.

Czytaj więcej

Trauma-sensitive mindfulness

Celem praktyki uważności wrażliwej na traumę jest wsparcie osób po traumatycznych doświadczeniach w zakresie poprawy ich samoregulacji, poczucia bezpiecznego kontaktu z doznaniami dochodzącymi z ciała oraz czerpania realnych korzyści z praktyki uważności, która może być wartościowym wsparciem także w tym zakresie.

Czytaj więcej

„Wszystko dobrze”. O dobrostanie nastolatków

Czy uważność może wspierać zdrowie i dobrostan psychiczny nastolatków? Żeby odpowiedzieć, musimy wyjaśnić, czym jest uważność, czym jest dobrostan, oraz zastanowić się, czy na pewno jedno wpływa na drugie i w jaki sposób.

Czytaj więcej

Wspierający uścisk współczucia. Co mogę dla siebie zrobić?

Najpierw uczymy się zauważać cierpienie dzięki uważności, a potem reagować na nie w odpowiedni sposób poprzez współczucie. Jak wspierają się mindfulness i compassion i dlaczego trudno nam jest współczuć samym sobie?

Czytaj więcej