Dział: Uważność w relacjach

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Odnowa relacji seksualnej

Praktyka uważności aktywnie wspiera zarówno rozwój w obszarze seksualnym, jak i odnowę relacji intymnej. Dzięki uważności zyskujemy lepszy kontakt z własnym ciałem, jesteśmy bardziej świadomi doznań, kontaktujemy się ze swoimi potrzebami, co z kolei pozwala czerpać więcej przyjemności w relacjach intymnych. Praktyka uważności wspiera rozwój postawy akceptacji i życzliwości wobec siebie i partnera, a także potrzeb seksualnych własnych i drugiego człowieka.

Czytaj więcej

Rodzicielskie wyzwania

„Rodzicielstwo to najważniejsze zadanie, jakie podejmujemy w skali całego życia. Nie sposób wykonać go perfekcyjnie, bez błędów i pomyłek. […] Uważne rodzicielstwo to ogromny wysiłek. Oznacza ono również znajomość siebie oraz działanie na styku własnego życia wewnętrznego i życia naszych dzieci. Szczególne trudności piętrzy współczesna cywilizacja, która w coraz większym zakresie wkracza do naszych domów i w wieloraki sposób wpływa na życie naszych dzieci”.
Jon i Myla Kabat-Zinn

Czytaj więcej

Ekstatyczne połączenie. Jak wprowadzać uważność w swoje życie seksualne?

Uważny seks jest wyjątkowo głęboką formą połączenia nie tylko z bliską osobą, ale także ze sobą: ze swoim ciałem, z własnym pożądaniem i z własną przyjemnością. Jak można osiągnąć ten stan? Z odpowiedzią przychodzi uważność, która dzięki redukcji napięcia i zwiększeniu zdolności do koncentracji na chwili obecnej może pomóc Ci czerpać ze swojej seksualności i cieszyć się namiętnością w relacji.

Czytaj więcej