Autor: Beata Nowicka-Misiewicz

Psycholog, trener, akredytowany coach ICF. Uważność jest obecna w jej życiu każdego dnia, w domu i w pracy. Stosuje uważność w pracy z osobami w różnym wieku,  ponieważ wierzy, że jest jedną z najważniejszych umiejętności życiowych, dzięki której można lepiej zarządzać swoimi emocjami i stresem. Zawodowo pomaga klientom odzyskać poczucie kontroli nad apetytem i spokój w relacji z jedzeniem, specjalizuje się w temacie zajadania emocji i stresu. Jest autorką programu online dla kobiet Emocji się nie je. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Najlepsze jeszcze przede mną. Jak kocha dojrzała kobieta?

Czy to o mnie? Czym jest dojrzałość? Od czego zależy? Definiuje ją metryka, fizjologia czy może przebyte doświadczenia? Czy to stan, który się osiąga czy raczej proces, który nigdy się nie kończy? A czym jest dojrzała miłość? Czy tym samym, co miłość dojrzałej kobiety?

Czytaj więcej

Jedzenie na pocieszenie

Odżywianie organizmu przestało być w obecnych czasach jedyną funkcją jedzenia. Często jest ono bowiem przyjemnością, częścią życia rodzinnego i towarzyskiego. Przybiera także formę zaburzenia. U osób zajadających emocje jedzenie służy do pocieszania, nagradzania się, relaksowania, zapełniania pustki i nudy. Pomaga odsunąć od siebie wewnętrzny ból i odczuć ulgę. Dla niektórych jedzenie jest przyjacielem, a nawet największą miłością, dla innych – metodą samokarania się. Może być również sposobem na zapewnianie sobie poczucie bezpieczeństwa lub opiekowania się sobą i innymi. Są domy, w których tylko przez jedzenie wyraża się miłość i troskę, bo brakuje umiejętności rozmowy i innego dbania o bliskość.

Czytaj więcej