Autor: dr Christopher Willard

Christopher Willard jest doktorem psychologii, psychologiem klinicznym i konsultantem edukacyjnym. Specjalizuje się w nauczaniu uważności nastolatków i młodych dorosłych. Praktykuje uważność od dwudziestu lat. Jest członkiem zarządu Institute for Meditation and Psychotherapy oraz Mindfulness in Education Network i autorem kilku książek. Mieszka w Bostonie. Wykłada na Harvard Medical School i Lesley University. Współpracował z dziesiątkami szkół i instytucji, prowadził warsztaty na czterech kontynentach. Pisał o zdrowiu psychicznym dla takich mediów jak: New York Times, CNN (cnn.com), ABC News (abcnews.com) i wiele innych. Kiedy nie pracuje, lubi spędzać czas z rodziną, podróżować, gotować, jeść, czytać i pisać – w dowolnych konfiguracjach. Nagrania jego autorstwa, materiały do pobrania i informacje o warsztatach i treningach, a także listę polecanych źródeł wiedzy o uważności znajdziesz na stronie drchristopherwillard.com. Autora można także łapać na Facebooku i Twitterze.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Rosnę z uważnością Praktyki dla dzieci

Bardzo mi się podoba przedstawianie uważności jako zwolnienia. Jak niedawno zauważyła pewna moja przyjaciółka – komplementujemy dzieci i siebie nawzajem za to, jak szybko udaje się coś zrobić. Ale kiedy ostatnio usłyszał_ś pochwałę za zrobienie czegoś powoli?

Czytaj więcej

Utrwalanie uważności. Włączanie krótkich praktyk do codziennych działań

Fragment książki dr. Christophera Willarda Rosnę z uważnością. Praktyki mindfulness wspierające równowagę, spokój i odporność dla dzieci, nastolatków i całej rodziny , Wydawnictwo CoJaNaTo, Warszawa 2022.

Czytaj więcej