Justyna Tempska

Kwestionariusz praktyka

Na stronach Kwestionariusza Praktyka poznajemy osoby, które cenią i praktykują mindfulness. Swoje ścieżki zawodowe prowadzą w różnych kierunkach i ku rozmaitym celom, zawsze jednak przy wsparciu uważności.
 

1. Kim jesteś, czym zajmujesz się zawodowo, gdzie mieszkasz, od kiedy praktykujesz mindfulness?

Jestem trenerką uważności dla dzieci i młodzieży wg metody Eline Snel, ponadto fizjoterapeutką i terapeutką Integracji Sensorycznej. Zawodowo skupiam się na pomocy dzieciom i ich rodzicom, prowadząc zajęcia z uważności oraz integracji sensorycznej. Dążę do rozwijania naturalnego potencjału dzieci, wspierając ich rozwój emocjonalny, koncentrację, przede wszystkim pomagając im lepiej zrozumieć siebie. Jeden z podopiecznych powiedział, że dzięki naszym spotkaniom lepiej zrozumiał swoją „instrukcję obsługi”, co uważam za bardzo adekwatne określenie. Dodatkowo, angażuję się we wsparcie rodziców, prowadząc warsztaty i spotkania, podczas których pomagam im rozwijać ich umiejętności w obszarze rodzicielstwa.


2. Jak odkryłaś mindfulness?

W 2015 r. odkryłam pierwsze książki o uważności dla dzieci, które były połączone ze słuchowiskami i z czasem na refleksję nad własnym samopoczuciem. Patrząc z perspektywy czasu, dostrzegam, jak kluczowy był ten moment. Zaczęłam kształtować świadomą praktykę chwilowego zatrzymania nie w celu natychmiastowego działania czy naprawiania, lecz aby dać sobie czas na zintegrowanie tego, co dzieje się we mnie – w mojej głowie, w moich myślach i moim ciele. Podejście uwzględniające holistyczny potencjał całego ciała było dla mnie bardzo adekwatne. Odpowiadała mi ta...

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI