Dorota Lipczyńska

Kwestionariusz praktyka

Na stronach Kwestionariusza Praktyka poznajemy osoby, które cenią i praktykują mindfulness. Swoje ścieżki zawodowe prowadzą w różnych kierunkach i ku rozmaitym celom, zawsze jednak przy wsparciu uważności.

1. Kim jesteś, czym zajmujesz się zawodowo, gdzie mieszkasz, od kiedy praktykujesz mindfulness?

Jestem nauczycielką jogi i tre­­nerką oddechu. Mieszkam i pra­­cuję w Krakowie, ale dużą część roku spędzam wyjazdowo na warsztatach, które organizuję w Polsce i za granicą. Kocham być w ruchu i blisko przyrody, więc jak najczęściej tylko mogę, wyjeżdżam do lasu. Mindfulness formalnie praktykuję od pół roku, wtedy bowiem zaczęłam ośmiotygodniowy kurs MBSR, nieformalnie zaś – od wielu lat. 

2. Jak odkryłaś mindfulness?

Nie pamiętam swojego pierwszego spotkania z mindfulness. Wydaje mi się, że było to kilka rzeczy mniej więcej w podobnym czasie, jakieś siedem lat temu, niedługo po tym, jak urodziła się moja córka. Zainspirowały mnie: książki Thich Nhat Hanha, medytacje Jona Kabata-Zinna, aplikacja Headspace i wykład Andy’ego Puddicombe’a na TED All it takes is 10 mindful minutes. Przez długi czas mindfulness nie był dla mnie jednak żadnym wyraźnym konceptem. Pewnie zapytana wtedy, co to jest, nie umiałabym nawe...

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI