Autor: lek. med. Elżbieta Dudzińska

Trenerka oddechu. Dyplom lekarza medycyny uzyskała w Akademii Medycznej we Wrocławiu (1989), certyfikat z technik MBSR w Instytucie Medycyny Behawioralnej Center for Mindfulness in Medicine przy University of Massachusetts Medical School w USA (2009), dyplom ukończenia 2-letnich podyplomowych studiów dla lekarzy z Medycyny Integralnej na Uniwersytecie Arizona (2017), certyfikat instruktora Metody Buteyko (2019). Tajniki mindfulness poznawała u samego J. Kabata-Zinna. Zajmuje się terapiami oddechowymi, prowadzeniem szkoleń, warsztatów i turnusów oddechowych, profilaktyką zdrowia.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Chwilo (prze)trwaj! Jak bycie w ciągłej dystrakcji przekłada się na nasze funkcjonowanie

Coraz szybsze tempo, styl życia oraz olbrzymia liczba bodźców sprawiają, że wiele osób jest chronicznie przeciążonych, zmęczonych i szuka wewnętrznego spokoju. Żyjemy w czasach wielkiego paradoksu. Mamy niezwykły dostęp do wiedzy i różne możliwości, aby uczyć się budować wewnętrzny spokój, a zamiast przybliżać się do tego spokoju, coraz bardziej się od niego oddalamy.

Czytaj więcej

Jak odczytać oddech, by lepiej zrozumieć siebie?

W jaki sposób poprawić jakość życia przez uważne oddychanie, opowiada Elżbieta Dudzińska – lekarka i trenerka oddechu, która inspiruje pacjentów do działania na rzecz własnego zdrowia i dobrostanu.

Czytaj więcej