Słuchaj i medytuj

Uważność na siebie

Medytacja myśli i emocji

Proszę, wyobraź sobie pokój. Może to być Twój pokój z Twojego domu, może to być pokój, który Ci się marzy, jest w Twojej głowie, w Twoich marzeniach. Wyobraź go sobie ze wszystkimi szczegółami. Jaki kolor mają ściany, jakie są meble i gdzie stoją, jaka jest podłoga? Co chcesz, żeby znalazło się w tym pokoju? Wszystko przywołaj do swojej wyobraźni. Ja proszę Cię, aby w Twoim pokoju na jednej ścianie znajdowało się otwarte okno, a na przeciwnej ścianie – otwarte drzwi. Reszta należy do Ciebie. Wyobraź sobie swój pokój. Pokój, w którym poczujesz się bezpiecznie, spokojnie. 
Kiedy już masz w swojej wyobraźni zaprojektowany własny pokój, stań pośrodku Twojego pokoju, rozejrzyj się dookoła i unieś się pod sufit. Unieś się pod sufit i z góry obserwuj swój pokój. Jeszcze raz zapamiętaj, jak on wygląda. Gdzie wszystko stoi. 
Proszę, przywołaj do swojej pamięci sytuację, która wywołała w Tobie nieprzyjemne uczucia. Niech to będzie świeża sytuacja, nie jakaś bardzo dawna. Sytuacja, w której Twoje emocje, uczucia były nieprzyjemne. I dzięki temu, że teraz przywołasz tę sytuację do swojej pamięci, możesz odczuć, poczuć te nieprzyjemne uczucia, emocje. I o to właśnie Cię proszę.  Będąc pod sufitem, obserwując pokój z góry, przywołaj sytuację z nieprzyjemnymi uczuciami, która wydarzyła się w Twoim życiu.
Teraz, proszę, wyobraź sobie, że przez okno, otwarte okno w Twoim pokoju, wchodzą wszystkie emocje związane z tą sytuacją. A Ty tylko obserwujesz spod sufitu. Nic do nich nie mówisz, nie schodzisz do nich. Tylko obserwujesz, co Twoje emocje dotyczące tej sytuacji robią w Twoim pokoju. Zaobserwuj, jak wchodzą: czy razem, czy pojedynczo, biegną czy idą i co robią...

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI