Brak wyników

Magazyn współtworzony przez międzynarodową radę ekspertów

 

Stałe działy czasopisma

 

W każdym wydaniu magazynu znajdziesz:

 
 • Konkretne narzędzia i techniki, które pomogą Ci konstruktywnie reagować w sytuacjach intensywnego i długotrwałego stresu, i trafnie oceniać sytuacje wymagające błyskawicznych decyzji
 • Nowe i sprawdzone rozwiązania z obszaru HR, które z sukcesem zastosujesz w swojej firmie czy instytucji, aby budować platformy równowagi między życiem osobistym a rozwojem kariery i generować wysokie poczucie komfortu pracowników
 • Rzetelną wiedzę i raporty o najnowszych trendach i modelach opartych na etycznym podejściu w biznesie i psychologii organizacji, które podnoszą efektywność w pracy, szczególnie w obszarach marketingu i sprzedaży opartych na umiejętnościach interpersonalnych
 • Zestawy ćwiczeń i efektywny trening dobrych nawyków, dzięki którym będziesz prawidłowo zarządzać swoim organizmem, jak radzić sobie z przestymulowaniem i podnosić odporność emocjonalną i fizyczną

W najbliższym wydaniu m.in.:

 
HR mindfulness trendy
 • Uważność w kontekście rekrutacji. Jakie czynniki mogą wpływają na nieskuteczność działań rekrutacyjnych? Czy praktyka mindfulness może tłumić, hamować lub zupełnie likwidować stereotypy i uprzedzenia powszechne w procesie rekrutacji?
  Małgorzata Ufnal
 • Mediacje i negocjacje – wykorzystanie praktyki uważności dla osób pełniących rolę mediatora w konfliktach. Przykłady praktyk refleksyjnych oraz kształtujących uważne słuchanie, myślenie i bycie.
  Katarzyna Przyłuska
NARZĘDZIA MINDFULNESS W PRAKTYCE
 • Budowanie relacji oraz komunikacja w terapii ACT dzieci i młodzieży. Dlaczego ten rodzaj terapii może być wskazany do pracy z klientami małoletnimi? Znaczenie komunikacji językowej w kreowaniu przekonań, wniosków oraz nowego sposobu postrzegania w trakcie sesji terapeutycznych dzieci.
  Magdalena Lange-Rachwał
 • Trauma-Informed Mindfulness, czyli praktyka uważności uwzgledniająca potrzeby osób straumatyzowanych. Jak powinna wyglądać praktyka uważności dedykowana klientom zmagającym się z traumą? Czego unikać, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo retraumatyzacji?
  Michał Moniewski
 • Uważność w pracy z osobami uzależnionymi i wyizolowanymi. Jakie są mechanizmy podtrzymujące nałóg? Czy uważność może stanowić antidotum przeciwko nawrotom? Przykładowe ćwiczenia do pracy z klientem uzależnionym.
  Marta Szydłowska-Pierzak
ZDROWIE I KARIERA
 • Komunikacja i relacje jako wyznacznik współczucia. Studium przypadku wykorzystania terapii CFT u klienta o samokrytykującym stylu motywowania się.
  Sebastian Korfel